Tvoros

 

 

Segmentines tvoros

Tinklinės tvoros

Segmentines tvoros

 

 

 

Tvoros yra naudojamos dėl įvairių priežasčių: apsaugoti turtą, suteikti aplinkai daugiau privatumo, kontroliuoti ar apriboti judėjimą į ir iš teritorijos, pagražinti namo aplinką, paženklinti teritorijos ribas ir kt. Jos gali būti pagamintos iš spygliuotų vielų, vielos tinklo, betono, plastiko, medžio, pinučių, geležies, aliuminio, akmens, bambuko, išaugintos kaip gyvatvorės ir pan.

Įmonė siūlo šių pagrindinių rūšių tvoras:

 •  Segmentinės tvoros.
 •  Tinklinės tvoros.

SEGMENTINĖS TVOROS

Panaudojimo sritys

Segmentinės tvoros gali būti naudojamos įvairių rūšių teritorijų aptvėrimui: pramoninės paskirties objektų teritorijoms (gamykloms, sandėliams), privačių namų ir įmonių teritorijoms, viešojo sektoriaus teritorijoms (mokykloms, ligoninėms), parkams, sodams, keliams, sporto ir laisvalaikio aikštynams, automobilių stovėjimo aikštelėms, teritorijos ribų ženklinimui ir kt.

Šios tvoros ypač tinkamos didesnėms teritorijoms aptverti.

Techninės charakteristikos

 •  Segmentinės tvoros yra sudarytos iš atskirų vienodų segmentų (panelių), pagamintų iš taškiniu būdu suvirintų 4,5 mm skersmens plieninių cinkuotų strypų.
 •  Tvoros segmentų ir strypų paviršius yra cinkuotas karštuoju būdu, 0,1 mm storio sluoksniu.
 •  Tvoros segmentai yra tvirtinami prie stačiakampių metalinio profilio cinkuotų stulpelių naudojant cinkuotus varžtus ir metalines cinkuotas apkabas su plastikiniais įdėklais, kurie neleidžia liestis metalinėms detalėms ir tokiu būdu apsaugo nuo galimos korozijos bei estetiškai atrodo.
 •  Tvoros stulpelių aukštis parenkamas atsižvelgiant į segmentinės tvoros aukštį. Jei stulpeliai bus įbetonuojami į tvoros pamatą, įbetonavimui reikia papildomai numatyti 50 cm stulpelių aukščio.
 •  Cinkuoti tvoros elementai gali būti nudažyti milteliniu būdu pagal RAL spalvų paletę.

Segmentinių tvorų pranašumai

 •  Itin patvarios, ilgaamžės, aukštos kokybės, atitinkančios naujausius Europos saugumo standartus tvoros.
 •  Dėl karšto cinkavimo, PVC padengimo tvoros paviršius yra atsparus korozijai.
 •  Dėl segmentų buvimo paprasta reguliuoti tvoros ilgį, pritaikyti jį prie besikeičiančių teritorijos ribų.
 •  Tvoros strypelių išsikišimas 3 cm apsunkina tvoros perlipimą ir tokiu būdu padidina saugumą.
 •  Trimatis išlinkis padidina tvoros stangrumą.
 •  Nesudėtingas ir greitas tvoros sumontavimas ir išmontavimas.
 •  Aptvėrimas estetiškai derinasi prie aplinkos.
 •  Tvoros yra pakankamai permatomos ir leidžia patekti šviesai.
 •  Nereikalauja papildomos priežiūros.
 •  Yra galimybė tvorą derinti su įvairių rūšių vartais.
 •  Gali būti naudojamos ilgiems atstumams, didelėms teritorijoms aptverti.
 •  Gali būti naudojamos teritorijoms, kurioms reikalingas ypatingas saugumas, aptverti.
 •  Optimalus tvoros kainos ir kokybės santykis.
 •  Plati spalvų gama, tvoros matmenų parinkimas pagal kliento pageidavimus.

TINKLINĖS TVOROS

Panaudojimo sritys

Tinklinės tvoros gali būti naudojamos žemės sklypų, sodybų, privačių namų valdų, sporto aikštelių, statybviečių, ūkių, padidintos apsaugos objektų, kelių, miškų, įvairių didelių plotų aptvėrimui.

Techninės charakteristikos

 •  Tinklinės tvoros yra sudarytos iš pintos cinkuotos vielos tinklo.
 •  Tvoros segmentai yra tvirtinami prie plieninių cinkuotų stulpų.
 •  Montuojant tvorą su apvaliais stulpais, naudojamos stulpų atramos, kurios tvirtinamos prie stulpų metalinėmis cinkuotomis apkabomis.
 •  Tvoros tinklas ir stulpeliai papildomai gali būti padengti norimos spalvos milteliniais dažais.

Tinklinių tvorų pranašumai

 •  Ilgaamžės.
 •  Lengvai montuojamos.
 •  Pakankamas permatomumas, leidžia patekti saulės šviesai.
 •  Nereikalauja papildomos priežiūros.
 •  Santykinai nebrangios.
 •  Universalios – tai gali būti tiek ilgalaikis, tiek trumpalaikis aptvėrimo sprendimas.

NAUDINGI PATARIMAI, NORINT IŠSIRINKTI JUMS TINKAMĄ TVORĄ

Nutarkite, kokia bus Jūsų tvoros paskirtis? Papuošti aplinką, efektyviai saugoti teritoriją ir turtą nuo įsilaužėlių (vagių ar galinčių užklysti gyvūnų), ženklinti sklypo ribas, suteikti privatumą, sulaikyti triukšmą, o gal tiesiog tapti atrama mėgstantiems „laipioti“ augalams? Atsakymai į šiuos klausimus padės pasirinkti tvoros dydį, stilių, medžiagas, iš kurių ji pagaminta.
 Vienos rūšies tvoros puikiai atrodo, tuo tarpu kitos - užtikrina saugumą, suteikia privatumą. Savininkai, kuriems rūpi saugumas pasirinks kitokią tvorą nei tie, kuriems svarbus jų sodo dekoratyvumas, puošnumas.
Segmentinės tvoros atrodo estetiškai ir suteikia patikimą apsaugą. Tinklinės tvoros yra greitai ir lengvai sumontuojamos, dėl to gali būti naudojamos ir kaip laikinos tvoros, ženklinančios sklypo ribas. Jas galima apsodinti vijokliniais augalais ir tokiu būdu sumažinti aplinkos matomumą.

Pasirinkite medžiagas, iš kurių bus pagaminta tvora. Tai nulems tvoros išvaizdą, tvirtumą, ilgaamžiškumą, kainą.
 Medis suteikia natūralią išvaizdą, gražiai atrodo, gali būti lengvai perdažytas, suteikia privatumą, tačiau yra santykinai brangus ir reikalauja priežiūros. Metalas (kaltinė geležis) yra ilgaamžis, tvirtas, beveik nereikalauja priežiūros, lengvai montuojamas, tačiau santykinai brangus. Aliuminis – ekonomiškas, reikalauja mažai priežiūros, tačiau nėra itin tvirtas ir atsparus. Viniplastas – reikalauja mažai priežiūros, atsparus kenkėjams, tačiau santykinai brangus. Vielos tinklas – ekonomiškas, lengvai montuojamas, tinka tiek privačių, tiek komercinių teritorijų aptvėrimui.
Rinkdamiesi medžiagas, pasidomėkite, kokios priežiūros vėliau reikalaus Jūsų tvora – kokiu dažnumu reikės ją valyti, perdažyti, impregnuoti ir pan. Segmentinės ir tinklinės tvoros beveik nereikalauja jokios priežiūros.

Renkantis tvorą, svarbu atkreipti dėmesį į jos kokybę, atitiktį aktualiems saugumo reikalavimams ir standartams. Tai užtikrina tvoros saugumą ir patikimumą. Pasidomėkite tvoros gamintojo/prekės ženklo reputacija, patirtimi, gaminių įvertinimu.

 Kuriam laikui Jums reikalinga tvora? Segmentinės ir tinklinės tvoros pasižymi tvirtumu ir ilgaamžiškumu.

Atkreipkite dėmesį į tvoros padengimą. Geriausios kokybės, daugiausiai apsaugantis tvorą nuo neigiamo aplinkos poveikio (korozijos, puvimo) yra cinko padengimas. Aliuminio padengimas taip pat galimas, nors jis neturi tokių gerų savybių kaip cinkas.

Nutarkite, kiek Jums svarbus privatumas, koks teritorijos matomumas Jums reikalingas. Tai nulems, kokio skaidrumo, akytumo tvorą rinksitės.
Jei norite ne tik saugumo, bet Jums taip pat svarbu matyti, kas vyksta kitoje tvoros pusėje, segmentinės ir tinklinės tvoros - puikus pasirinkimas. Šios tvoros praleidžia saulės šviesą į teritoriją, tačiau nesuteikia didelio privatumo. Visgi jos pasižymi universalumu - norint daugiau privatumo - uždarumo, galima rinktis mažesnio akytumo tvorą arba ją apsodinti vijokliniais augalais.

Apsibrėžkite estetinius reikalavimus tvorai. Ar ji turėtų tiesiog atitverti Jūsų erdvę, ar papuošti kraštovaizdį ir papildyti namo architektūrą, ar tapti išskirtiniu aplinkos akcentu? Tai nulems tvoros dizaino, spalvos pasirinkimą.
 Tvora pakeis visą Jūsų aplinkos vaizdą. Norėdami tinkamai nuspręsti, galite pasikonsultuoti su dizaineriais.
Jei estetinius reikalavimus formuosite patys, rinkitės tvoros dizainą, atitinkantį namo architektūrą ir kraštovaizdį. Tvoros spalvą galite derinti su namo stogo, durų ir langų rėmų arba namo sienų, taip pat vyraujančia kraštovaizdžio spalva. Pasidomėkite galimybėmis, reikalui esant, perdažyti tvorą.

Nutarkite, koks turėtų būti tvoros aukštis. Ar tvorą rengiate dėl privatumo, dėl dekoratyvumo, ar kad tiesiog paženklintų sklypo ribas?
Prieš statydami tvorą, įvertinkite teritorijoje augančius augalus – ar jie netrukdys tvorai ir ar tvora netrukdys jiems augti, kurioje vietoje kris šešėlis nuo tvoros (tai aktualu šviesą mėgstantiems augalams).

Įvertinkite teritoriją, kurią norėsite aptverti – kurioje ji vietoje, kokio dydžio, kokios paskirties, kokios geografinės vietovės sąlygos? Jei vieta vėjuota, nuožulni arba akmenuota, tvora turėtų būti itin tvirta.
Numatykite, kokia bus tvoros konfigūracija – galite tą teritoriją sužymėti kuoliukais ir ištempti virvę. Patikrinkite, koks toje vietoje, kur bus montuojama tvora, dirvožemis, ar nėra drėgnų vietų.

Kokį esate numatę biudžetą tvoros įsigijimui ir įrengimui? Rekomenduojama vertinti tvoros kainą iš ilgalaikės perspektyvos – galbūt tvora santykinai nepigi, tačiau ilgaamžė, beveik nereikalaujanti ar nereikalaujanti jokios priežiūros – tai bus gera investicija ilgu laikotarpiu.
 Didžiausią dalį tvoros sąnaudų sudaro medžiagų, tvoros pagaminimo ir sumontavimo kaina. Labai dekoratyvios, įmantrios tvoros kainuos santykinai daugiau dėl medžiagų ir joms pagaminti bei sumontuoti reikalingo darbo.
 Tačiau bandydami sutapyti, nedarykite to, ko gerai nežinote – tvoros montavimą geriausia patikėti profesionalams, kurie pasistengs tvorą sumontuoti kokybiškai ir ilgam laikotarpiui, tiksliai paskaičiuos reikalingas medžiagas, suteiks darbų garantiją. Netinkamai sumontuota tvora gali neatlaikyti stipresnio vėjo ar lietaus, ar netgi kelti pavojų. Tuo tarpu tvirta, kokybiškai sumontuota tvora tarnaus daug metų ir suteiks pridėtinę vertę Jūsų namui.
Segmentinės ir tinklinės tvoros yra prieinamos kainos, lengvai ir greitai sumontuojamos, ilgai tarnaujančios.

Bandymas

Bandymo izanga

Plačiau »

Paskutinės peržiūrėtos